Letters of Regicide Peace

Letters of Regicide Peace

Kolejna edycja bibliofilska zbliża się wielkimi krokami. Właśnie przyszła dostawa papieru przeznaczonego na druk Letters of Letters on a Regicide Peace („Listy o pokoju z królobójcami”) Edmunda Burke’a. Jest to już druga książka Edmunda Burke’a jaka ukazuje się naszym nakładem. W 2013 r. wydaliśmy polskie tłumaczenie Listu do członka Zgromadzenia Narodowego.

Książka po raz pierwszy ukazała się w Londynie jesienią w 1796 r. i okazała się bestsellerem, czemu trudno się dziwić zważywszy na sławę, jaką cieszył się jej autor. Chociaż William Pitt, ówczesny brytyjski premier miał stwierdzić, że jest w niej wiele zdań, które budzą zachwyt, a niewiele myśli, z którymi można się zgodzić.

Nasza edycja zostanie wydana w języku angielskim w nakładzie 30 numerowanych egzemplarzy. Tekst jest złożony krojem Bodoni Old Style 14 pt., teksty poboczne zaś ITC Bodoni 12. Przygotowany cylindrycznie bawełniany papier pochodzi z założonej w 1492 r. papierni Arches, jednej z najstarszych tego typu przedsiębiorstw istniejących w Europie. Oprawa będzie przygotowana ręcznie, w klasycyzującym stylu, charakterystycznym dla książek naszej oficyny. Całość zaopatrzona zostanie w etui. W naszej księgarni Letters. .. powinny znaleźć się na przełomie stycznia i lutego 2018 r.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Polecane